fbpx

Naujienos

Gelbėti gyvybes medikams padeda ir defibriliatorių žemėlapis

Trečiadienio pavakarę netoli Kauno valstybinio muzikinio teatro blogai pasijutus vyrui, iki atvykstant greitosios medicinos pagalbos brigadai, žaibiškai sureagavo ne tik praeiviai, bet ir netoliese esančio restorano darbuotoja.

Vos sulaukusi medikų skambučio, pranešusio apie nelaimę, jauna moteris itin greitai atsirado įvykio vietoje su defibriliatoriumi rankose ir buvo pasiruošusi nedelsdama gaivinti vyrą. Veikti išvien ir skubiai, sako medikai, tokiais atvejais labai svarbu.

Nors atvykę Kauno medikai perėmė paciento gaivinimą į savo rankas ir dėl jo gyvybės kovojo dar daugiau kaip valandą, jam buvo konstatuota mirtis. Tačiau prisimindami pastarąjį atvejį Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stoties (GMPS) atstovai teigia, kad nepaisant baigties, įvykio metu visi veikė išvien, kad padėtų bėdos ištiktam vyrui.

„Tai vyko Kęstučio gatvės viešojo transporto stotelėje, o artimiausias defibriliatorius buvo restorane „Miesto sodas“. Dispečerė, kuri telefonu vedė vyro gaivinimo instrukciją, siuntė žmones „Miesto sodo“ link, o medikų brigadų pajėgas valdantis dispečeris skambino tiesiai „Miesto sodo“ personalui ir nurodė vietą, kur reikia bėgti su defibriliatoriumi. „Miesto sodo“ barmenai yra apmokyti pas mus – jie žino, kaip atlikti pradinį gaivinimą ir kaip naudotis defibriliatoriumi. Kitaip tariant, barmenai žino, kad bet kurią akimirką jiems gali paskambinti Kauno greitosios medicinos pagalbos dispečeris, ir kažkuris iš barmenų bus artimiausias žmogus, galintis padėti nelaimės ištiktam žmogui, kol atvyks medikai“, – sakė Kauno GMPS dispečerinės padalinio vadovas Donatas Paliulionis.

Skaityti daugiau: https://kauno.diena.lt/naujienos/kaunas/miesto-pulsas/gelbeti-gyvybes-medikams-padeda-ir-defibriliatoriu-zemelapis-950787

x